Danas su u 10.00 sati u općinskoj vijećnici, općinski načelnik Vlado Boban i njegov zamjenik Ivica Potočanac uručili ugovore o dodjeli stipendija studentima s područja Općine Velika.

Danas je dodijeljeno ukupno 53 stipendije što iznosi 253.000,00 kn, a od toga je 49 stipendija po 500,00 kn studentima koji studiraju izvan Požeško-slavonske županije i 4 stipendije po 200,00 kn studentima koji studiraju u našoj Županiji.

Načelnik je svima poželio sretne blagdane, a u 2018. godini dobrih ocjena, sreće i zdravlja, te dodao da se nada da će nakon završetka studija naći svoje radno mjesto ovdje i svojim znanjem pomoći razvoju naše Općine i Republike Hrvatske. Općina već 7 godina dodjeljuje stipendije kao pomoć studentima i njihovim obiteljima, a uz to još darivamo novorođenu djecu sa iznosom od 2.000,00 kn te za 4 i više djece u obitelji dajemo dodatnih 1.000,00 kn. Također sufinanciramo prijevoz učenicima koji idu u srednju školu u Pakrac, Sl. Brod, Osijek i Zagreb sa kupnjom jedne povratne karte mjesečno. Općina financira kupnju školskih udžbenika za sve učenike sa područja općine.