Sukladno zakonskoj odredbi i Statutu Općine Velika 19.06.2017. godine u općinskoj je vijećnici svečanu prisegu dalo petnaest izabranih vijećnika, Općinski načelnik Vlado Boban i njegov zamjenik Ivica Potočanac.


Imenovan je Odbor za statut, poslovnik i normativnu djelatnost na čelu s Antonijom Pavlović, kao i Odbor za financije na čelu s Ivanom Matijevićem. Imenovano je povjerenstvo za utvrđivanje naziva ulica, trgova i naselja na čelu s Vladom Bobanom, kao i povjerenstvo za procjenu šteta od elementarnih nepogoda na čelu s Ivicom Potočancem. Izvršen je i izbor članova Upravnog vijeća Dječjeg vrtića "Velika" . Za člana Upravnog vijeća JVP Požeško-slavonske županije izabran je Tomislav Galić, a za člana Nadzornog odbora "Tekije" d.o.o. Dario Ivković. Meni je ovo peta konstituirajuća sjednica od 2006. godine i mislim da smo svi ovdje zbog jedne iste stvari, zbog napredovanja naše općine. Prošli je saziv bio izvanredan i odluke su se donosile jednoglasno. Naravno, bilo je i prijedloga i primijedbi, no sve za dobrobit općine. To je zdrava okolina i drago mi je što u novome sazivu vijeća od 15 vijećnika imamo vijećnike iz gotovo svih mjesta općine. Prema odredbama imamo zastupljenost žena, mladih osoba i hrvatskih branitelja i mogu reći da sam zadovoljan. - rekao je načelnik Vlado Boban.